INGATLANPIACI KÖRKÉP (2024. augusztus)

Országosan nem tapasztalható jelentős változás az elmúlt havi ármozgásokban, ugyanis az árak mindössze 0,1 százalékkal nőttek júliushoz képest. Az éves összevetésben viszont a drágulás üteme 6,4 százalékról 6,5 százalékra gyorsult, ami arra utal, hogy élénkülő állapotban van a lakáspiac. A kereslet élénkülésével párhuzamosan ugyanis a lakásárak is egyre nagyobb tempóban emelkednek.

A legjelentősebb havi áremelkedés a budapesti agglomerációban, vagyis Pest vármegyében történt, ahol júliushoz képest 1,2 százalékkal kerültek feljebb az eladó lakások és házak árai.

A legnagyobb áremelkedést tavaly augusztushoz képest a Debrecent is magában foglaló észak-alföldi régióban figyelhetjük meg, ahol 8,3 százalékkal nőttek az ingatlanárak.

Júliushoz képest 0,5 százalékkal kerültek feljebb a budapesti lakásárak, de éves összevetésben már 7,8 százalékos az áremelkedés. a budapesti lakáspiac komoly lendületet kapott a nyáron, de az is megfigyelhető, hogy gyűlnek a felhők a fővárosi lakáspiac felett, amit az airbnb-tiltás szele okoz.

Budapesten az átlagos négyzetméterár 1,06 millió forintot tett ki. Tizenegy kerületben (I., II., III., V., VI., VII., IX., XI., XII., XIII. és XIV.) már elérik vagy jóval meghaladják az 1 milliós szintet. Miközben csak négy kerületben – a XVII.-ben, a XXI.-ben, a XX.-ban és a XXIII.-ban maradtak az átlagos négyzetméterárak 800 ezer forint alatt.

A vármegyeszékhelyek közül öt városban már 700 ezer forint felett járnak az átlagos négyzetméterárak. Debrecen vezeti a sort 833 ezer forinttal, megelőzve a győri 793 és a veszprémi 791 ezres átlagot. Majd Székesfehérvár és Szeged következik 782 ezer, illetve 771 ezer forinttal.

(forrás: ingatlan.com)

Compare listings

Compare